Bilgisayarda Whatsapp nasıl kullanılır?

whatsapp-logoYıllardır tırım tırım yanıt arayan soruya cevap, uygulama geliştiricilerinden geldi. Dün yayınlanan Whatsapp blog girdisinde geliştiricilerin, şu an için Google Chrome üzerinden çalışan bir web arayüzü yayınladıkları duyuruldu.

Duyrulan bu Whatsapp web arayüzünü kullanmak için muhakkak gerekli olan şeyler arasında, telefonunuzun sağlıklı bir internet bağlantısı olması ve Whatsapp uygulamasının telefonda kurulu ve çalışır durumda olması mecburiyeti var.

Eğer whatsapp uygulaması aktif olarak telefonunuzda kurulu ve çalışır durumda ise “Bilgisayarda whatsapp nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını aşağıdaki basit adımları takip ederek çözebilir ve siz de bilgisayarınızda whatsapp keyfini sürmeye başlayabilirsiniz:

  • Telefonunuzda Whatsapp uygulamasını açın
  • Uygulamanın kendi meüsündeki “Whatsapp Web” seçeneğine tıklayın (Bu seçenek sonucunda telefonunuzun kamerası aktif hale gelecek)
  • Google Chrome Browser’ı açın
  • https://web.whatsapp.com/ adresine gidin
  • Gelen sayfadaki “QR” kodunu telefona okutun.

Hepsi bu kadar.

Not: Eğer telefondaki Whatsapp uygulamanızda belirtilen menü öğesi yoksa, henüz güncel uygulamaya sahip değilsiniz demektir. Google Play’den gerekli güncellemeyi yapınız.

Güvenlik Uyarısı: Whatsapp web arayüzünü sadece kendi bilgisayarınızda kullanınız. Aksi takdirde başkalarının da sizin mesalarınıza ulaşabileceğini unutmayınız.

Ek Bilgiler:

  • Birden fazla bilgisayarda Whatsapp web arayüzünü kullanmak için, telefonunuzdaki Whatsapp uygulama menüsünden “Whatsapp Web” seçeneğine girin ve sağ üst köşedeki “+” işaretine dokunun (Android için geçerlidir)
  • Açık olan oturumları, “Whatsapp Web” menüsünde listelenen oturumları “Logout from all computers” seçeneği ile sonlandırabilirsiniz.
Etiketler: