Blog Action Day (Günce Eylem Günü) 15 Ekim

15 Ekim Blog Eylem Günü‘nde dünyanın her yanındaki bloggerlar, tek bir önemli konuyu herkesin aklına yerleştirmek için bir araya gelecek. 2007’de bu konu “çevre”. Tüm bloggerlar kendi yöntemleriyle kendi konularıyla ilişkilendirerek çevre hakkında yazılar yazacak. Amacımız, herkesi daha iyi bir gelecek için konuşturmak.

Her konuda yazı yazarak bize katılacak, her milletten, geçmişten bloggerlar arıyoruz. Yapmanız gereken sadece şu;

15 Ekim’de yazı göndermek. Sahip olunan bloglarda, çevre sorunu ile ilgisi olan herhangi bir başlıkta yazı yazmak.

Örneğin: Para hakkındaki bir blog, çevre dostu fikirler kullanarak evinizin çevresini nasıl koruyabileceğinizi anlatan bir yazı yazabilir. Benzer şekilde politika hakkındaki bir blog, politik arenada çevresel ilkelerin ne kadar ağırlık taşıdığını tartışabilir.

Yazıların belirli bir gündeme sahip olmasına gerek yok. Sadece blogger ve okuyucuya uyacak herhangi bir yolla daha büyük olan soruna işaret etmesi gerekiyor. Amacımı tek bir bakış açısını gözler önüne sermek değil, sadece konuyu tartışma masasına sürüklemek. Yani, okuyucunuza ve blogunuza hangi şekilde uyuyorsa öyle yazın. Sadece konuyu çevreye yönlendirin ve 15 Ekim’de yayınlandığından emin olun.

Yapabileceğiniz diğer şeyler
Blog Eylem Günü‘ne, sitenize bir banner yerleştirerek (http://blogactionday.org/promote) ya da günlük blog kazancınızı kendi seçeceğiniz çevre ile ilgili bir yardım kurumuna bağışlayarak katılımda bulunabilirsiniz.

Blogunuzu kaydedin
Bize katılan tüm sitelerin takibini BlogActionDay.org adresinden yapıyoruz ve http://blogactionday.org/commit adresinden blogunuzu kaydederek bize katılırsanız, size çok faydalı olacaktır.

Blog Action Day

Etiketler:  , , ,