Karidesli Enginarlı Dürüm.

Böyle bi dürüm yedim.

Menüye ilk baktığımda “Çok acaip bişey var lan orada!!!” oldum. İçimdeki “Nasıl bişeydir acaba” sorusu ve kendisini seneler evvel serbest bıraktığım “Her zaman yeni tadlara açık ol ve mutlaka tad, bi daha mı gelecem ulan dünyaya.” felsefemin ağır basması ile birlikte sipariş ettim kendilerini.

Aslına bakarsanız menüde, içeriğine dair hiçbir fikir sunulmuyor, adı dışında tabi. Adı “Karidesli Enginarlı Dürüm” olarak geçiyor ve ek bir bilgi yok neden imal olduğuna dair. Kıllanmadım da değil naısl birşeyin karşıma çıkacağından. Şimdi dürüm diyor ama “Acaba deniz mahsülü ile birlikte kırmızı et karışımı birşey mi çıkacak..” diye düşünmeden de edemedim o an.

Zaat-ı muhterem geldiği vakit hiç te düşündüğüm gibi olmadığını gördüm ve içim rahatladı. İçeriğinde adı ile aynıydı. extra pek bişey yoktu. Değişik bir sos kullanmışlar, beşamel gibi bişeydi sanırım. Enginar, karides ve biraz da marul’dan ibaretti ve gayet bildiğimiz dürüm şeklinde idi rahmetli. Tadı da hiç fena değildi. Fiyatı biraz tuzluydu gerçi ama değdi. Sonuçta deniz mahsulü barındıran bir gıda, o kadar fark olur. Ama yine e daha makul bir seviyede olabilirdi rakam.

Etiketler:  , , , ,